İçeriğe geç

ICMP

İntegral hesaplamalı çoklu fizik (ICMP), Metacomp’un simülasyon yeteneklerinin toplamının, yazılım paketlerinin çeşitli alt kümelerinin veya bireysel yazılım paketlerinin integre edilme işlemi olarak tanımlanabilir.

Örneğin, bir kullanıcı ICMP Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü yardımıyla şunları gerçekleştirebilir:

ICMP yeni Gelişmiş Kullanıcı Arayüzüne (AUI) sahiptir. Bu arayüz, tüm Metacomp yazılımları için geçerlidir ve kullanıcının her bir yazılımın kapsamlı yeteneklerine kolayca erişmesini ve bunlardan yararlanmasını hızlı ve verimli bir öğrenme eğrisi ile sağlar.

Arayüz, bilgisayar sihirbazı tabanlıdır ve kurulumu kolaydır. Kullanım kolaylığı başlangıç seviyesindeki bir öğrenci ya da ileri düzey bir çalışan için farketmeksizin sezgisel, mantıklı ve basittir. Mesh oluşturma, CFD, yapısal analiz ve sonuçların görselleştirilmesi gibi birçok görev için sade bir ortam sunar. Kullanıcı, arayüz yardımıyla problemi kolayca tanımlar; ICMP, problemi çözmek için geriye kalan her şeyi tamamlar. Bu arayüz; kenetlenebilir paneller, kişiselleştirilebilir özellikler ve daha fazlasıyla güçlü olmasının yanı sıra tamamen kullanıcı dostudur.

ICMP’nin geliştirilmesiyle birlikte, karmaşık ve çeşitli problem sınıflarından kompakt ve odaklanmış sınıflara kadar özel kullanıcı arayüzlerinin hızlı prototiplenmesini sağlayan güçlü bir altyapı ortaya çıktı.

Ayrıca, her simülasyonla ilgili meta verileri kaydetmek ve bunlara erişmek için güçlü bir veritabanı mimarisi üretildi. ICMP simülasyon oturumlarını, yetkili kullanıcılar tarafından herhangi bir zamanda erişilebilen ve açıklama eklenebilen özet bilgileri şekinde otomatik olarak depolayabilmektedir.

AUI ayrıca Anywhere User Interface (Herhangi bir yerdeki Kullanıcı Arayüzü) ve Any-device User Interface (Herhangi bir cihazdaki Kullanıcı Arayüzü) anlamlarına da gelmektedir. Kullanıcılar, mevcut web tarayıcıları aracılığıyla dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, iş istasyonları, akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan ICMP yazılımıyla etkileşim kurabilir. Bilgi işlem, veritabanı ve portal sunucuları dahil olmak üzere ICMP kaynakları yerel olarak veya uzaktan konuşlandırılabilir ve herhangi bir yerde bulunan kullanıcılarla etkileşime girebilir.

Kullanıcılar, AUI’lerde ve portal mimarilerinde yerleşik olarak bulunan bağlantı altyapısı aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girebilir, bu da yerinde veya yerinde olmayan iş arkadaşları ve ortaklar arasında işbirliğine, yönetim tarafından denetime ve Metacomp destek hizmetlerinden etkileşimli yardıma olanak tanır. Bu etkileşim, coğrafi ve küresel olarak yayılmış kuruluşlar için vazgeçilmez bir deneyim sunar.