İçeriğe geç

IMIME

Güçlü bir ağ oluşturma aracı

IMIME, dahili ve harici akışlar, havacılık, otomotiv ve endüstriyel uygulamalar dahil olmak üzere çeşitli uygulama alanları için mesh oluşturma aracıdır. IMIME; akışkanlar mekaniği, katı mekaniği, yapısal mekanik ve bu problemlerin kombinasyonları için mesh oluşturur. IMIME, problem gereksinimlerine etkin bir şekilde yanıt verebilir: prizmatik ağ katmanları gerektiren sınır ve kesme katmanları, hacimde tekdüzelik gerektiren bölgeler, ağ periyodikliği gerektiren periyodik alanlar, belirli ekstrüzyon ağları, eğrilik etkilerine uyum sağlamak için geometrik olarak uyarlanabilir iyileştirme vb.

Güçlü ağ oluşturma, aynı zamanda kullanımı çok basit

IMIME, bir CAD paketi veya bir CAD temizleme aracı değildir, ancak bu araçlarla iyi çalışır. IMIME’ın odak noktası, çok karmaşık geometrileri, beklenen sonuçlarla ve temeldeki fizikle tutarlı bir şekilde ve GUI’yi her seferinde çağırmaya gerek kalmadan çoğaltılabilecek bir şekilde birbirine bağlamaktır. IMIME, ağ oluşturma sürecini daha da basitleştirmeye yardımcı olmak için çeşitli sihirbazlar içerir. Havacılık ve uzay sihirbazı, kullanıcıdan serbest akış koşullarını edinerek sınır katmanı ağ oluşturma işlemini otomatik olarak çözebilir. Uygun sınır türlerinden prizma katmanlarını otomatik olarak büyütebilir, ağı uzak alanda daha kalın bırakır.

IMIME, CFD++ geliştiricileri tarafından tasarlanıp geliştirildiği için benzersizdir. Sadece temel problemler için değil, karmaşık problemler için de öğrenmesi ve uygulaması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Geometrideki her köşeye, her kenara ve her yüze otomatik olarak uyum sağlayabilir. Bir CAD paketi veya bir CAD temizleme aracı olarak tasarlanmamıştır. Ancak yerel modellerle (örneğin Parasolid ve ACIS dosyaları) birlikte çeşitli geometrileri (örneğin STL dosyaları) içe aktarabilir. ICFD++, ICAA++ ve ICSM++, MIME’nin entegrasyonunu amaca yönelik bir şekilde yönlendirmeye yardımcı olurlar.

Avantajlar

  • Geometri temizleme: ağ topolojisi oluşturma gibi manuel, katma değeri olmayan işlemleri ortadan kaldırır.
  • CFD++ ile büyük sinerji: karmaşık modellerin doğru simülasyon sonuçlarıyla hızlı ve tutarlı bir şekilde birbirine bağlanmasını sağlar.
  • Çok kısa öğrenme eğrisi: Kullanıcılar birkaç saat içinde karmaşık geometriler için ağ oluşturmaya başlayabilir.

2B ve 3B ağ oluşturma

Metacomp’un tüm çözücüleriyle büyük sinerji: karmaşık modellerin hızlı ve tutarlı bir şekilde entegrasyonu

Çeşitli formatta CAD geometrilerini sorunsuzca içe aktarma

MIME, yerel CAD modelini dönüştürmeye gerek kalmadan doğrudan birleştirme yöntemi sağlar. MIME, katı model formatları (ör: ACIS, Parasolid, Granite) üretebilen tüm CAD sistemleriyle çalışır. Pro/Engineer ile MIME, yerel CAD veri dosyalarını kullanabilir. MIME, STL gibi ayrık geometri temsilleriyle (yüzey ağı) da çalışabilir.

Sınır tabaka için prizma ofsetli ağ oluşturma

Tetrahedral ağa geçişte hacim kontrolü ile prizma ofset ağı oluşturulabilir.

Dörtlü yüzey ekstrüzyonu

Geçişli tetrahedral hücrelere hacim kontrollü dörtlü yüzey ekstrüzyonu

Noktasal iyileştirme

Noktasal iyileştirme sayesinde oluşturulan ağ küçük detaylarda bile rahatlıkla iyileştirilebilir.

Hacimsel iyileştirme

Hesaplama ağı, geometrik alt hacimler kullanılarak bölgesel olarak iyileştirilebilir.

Altıgen çekirdeksel ağ oluşturma

Hacim ağları, altı yüzlü hücreler kullanılarak oluşturulabilir.

DPW modeli

Fırlatma aracı platformu

Golf topu

Gemi gövdesi

Sualtı aracı

Denizaltı

Otomobil

Uçan kanat modeli

Farklı tipte birçok mesh

Mars’a iniş kapsülü