PreScan

 

PreScan nedir?

İleri Sürücü Destek Sistemi (ADAS) ve Akıllı Araç (IV) sistemlerinin devreye girmesi ile birlikte, arabalar gittikçe daha akıllı hale gelmektedir. Sensörler tehlikeyi daha oluşmadan farketmeyi ve gerekli önlemleri almayı sağlar. Ancak sensörler neyi incelemelidir? Algoritmalar gözlemleri nasıl eyleme çevirebilir? Akıllı araç sistemlerini değerlendirmek için hangi trafik senaryoları kullanılmalıdır? PreScan bu soruların cevaplarını sağlayan bir yazılım paketidir.

 

PreScan nasıl çalışır?

PreScan Radar, lidar/laser, kamera ve GPS gibi sensör teknolojilerini temel alırak İleri Sürücü Destek Sistemi (ADAS) geliştirmek için kullanılabilecek bir yazılım aracıdır. Ancak PreScan ayrıca araçtan-araca (V2V) ve araçtan-altyapıya (V2i) iletişim uygulamaları tasarlamak ve değerlendirmek için kullanılabilir. Hangi sistemi tasarlarsanız tasarlayın PreScan ile çalışmak 4 basit adımdan oluşur: bir senaryo modeli oluşturma, model sensörleri ekle, bir yapı kontrol sistemi ekle ve sistemi deneme.

 

Neden PreScan kullanılır?

Aktif güvenlik sistemlerinin, değişik hava koşulları, yol koşulları ve trafik yoğunluğunun etkileri de dahil bugünün yollarda oluşabilecek farklı trafik senaryolarında düzgün çalışması gerekir. Bu aktif güvenlik cihazlarının denenip doğrulanmasını karmaşık ve zaman alıcı bir faaliyet yapar. PreScan’ın özel İleri Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) fonksiyonu endüstrisinin karşılaştığı zorlukları çözmek için katkıda bulunacaktır.

PreScan öne çıkan özellikleri

PreScan ADAS sensör ve kontrol sistemlerini geliştirmek ve test etmek için kapsamlı bir kümes sağlar. Bu bölüm, sensör modelleri, zemin sensör modelleri, senaryo üretme özellikleri, aracın dinamik seçenekleri, ithalatçılar, 3. parti yazılım ve donanım gibi mevcut fonksiyonların gözlemlenmesi için kullanılabilir.

PreScan’da Yeni

Akıllı araç sistemlerinin gerçek dünya deneyleri ile geliştirilmesinin aksine PreScan hızlı, düşük maliyetli ve güvenli çalışma. Ayrıca, PreScan’daki test koşulları her zaman belirlenebilir ve tam kontrollüdür. PreScan’ın en son sürümünde, V6.0 PreScan, ADAS geliştirme sürecini daha da hızlandırmak için pek çok yeni özellik mevcuttur.

 

 

PreScan ortakları ve arayüzler

Akıllı araç sistemlerinin geliştirilmesi sensör, elektronik, kontrol, araç dinamikleri ve güvenlik gibi birçok farklı mühendislik disiplinlerinin katılımını gerektirir. PreScan Matlab ve Java gibi Facility / ve DYNA ve MSC / CarSIM ve bu DSpace ve OpalRT olarak HIL simülatörleri gibi algoritma tasarımında indüstriyel standartlar ile eşlenebilir