Hakkımızda

Firmamız 2011 yılı Mayıs ayında kurulmuş olup, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği, Sonlu Elemanlar Yöntemi ile Yapısal Analiz, müşteri gereksinimlerine göre tasarım ve üretim, ve yine müşteri gereksinimi ve  isteğine bağlı yazılım ve program oluşturma konularında proje, ürün satışı ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Firmamızda çalışan tüm personelimiz asgari Uçak ve Uzay Yüksek Mühendisi olup, savunma ve havacılık sektöründe çalışmış deneyimli mühendislerden oluşmaktadır.

Firmamızın amacı, ulusal ve uluslarası Ar-Ge merkezlerine hizmet vermek, firma bünyesinde geliştirilen yazılımlar ile Ar-Ge merkezlerinin yazılım konusunda dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak ve geliştirdiği yazılımlar ile uluslararası bir oyuncu olmaktır.

Simmeca olarak müşteri memnuniyeti sağlamak ve kaliteli hizmet adına çalışanlarımız satışını yaptığımız ve teknik desteğini verdiğimiz ürünlerimizin yurtdışında uygulamalı eğitimlerini almış ve sertifika sahibidir.

Firmamızın teknik ofisi genel merkezden ayrı olarak İTÜ içinde konuşlandırılmış olup; teknik destek ve proje hizmetlerini  veri güvenliği konusunda üst düzey ofisinde vermektedir. Teknik ofisimizde bulunan 32 işlemci kapasiteli iş istasyonumuz Linux işletim sistemi üzerinden en üst düzey güvenlik konumunda hizmet vermekte ve her türlü internet ve veri aktarma ortamlarından (DVD-Rom, USB vb) kısıtlanmıştır. Teknik ofis 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmekte olup, ofis girişi de kişiye özel şifreli kilit ile güvenli hale getirilmiş ve giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulmaktadır.  Teknik ofisimiz ayrıca 24 saat alarm merkezi ile takip edilmektedir. Güvenlik konusundaki bu bilgiler kayıt altında tutulmakta ve müşterilerimiz tarafından talep edilmesi durumunda kendileri ile paylaşılmaktadır.

Firmamız, havacılık ve uzay , savunma, enerji, otomotiv ve dayanıklı tüketim malları sektörlerine yönelik kendi bünyesinde projeler geliştirmekte ve bu projeleri yürütmektedir.