CADFix

CAD Translation

CADfix, CAD/CAM/CAE  girdilerini almak, onarmak ve elde edilen verilerin çıktısını oluşturmak için genişletilmiş geometri işleme araçları sayesinde katı modellerin yeniden kullanımını önleyen  bariyerleri ortandan kaldırır.

Kullanıcı dostu arayüzü ile geometri düzeltme ve hazırlama işlemi, modelin doğru bir şekilde tanımlanmasını ve ticari uygulamalar için uygun hale getirilmesini garanti eder.

CADfix bunun yanında otonom biçim değişikliği operasyonlarına ihtiyaç duyan CAE analizicileri için de son derece faydalıdır. (örneğin, kısa kenarların ve küçük yüzeylerin bağlanması, kavisli ve yuvarlanmış köşelerin kaldırılması, deliklerin kapatılması gibi).

CADfix son kullanıcının kaynak ve hedef sistemlerine bağlı olarak genişletilebilen modüler fonksiyonları ile masaüstü veya server çözümü olarak paketlenir. Uygulama PLM veya iş akışı otomasyon aracına entegre edilebilir. CADfix ayrıca özel geometrik dönüştürme, düzeltme, biçim değişikliği, kişiye özel meshleme araçları, CAE merkezli OEM uygulamaları için önişlemci olarak hizmet verir.

CADfix model iyileştirme ve düzelt alanında sayısız avantaja sahiptir:

•CAD modellerinin çoklu olarak içe aktarımıCAD Defeaturing
•Toplu işleme
•Akıllı model kalitesi teşhisi ve düzeltilmesi
•Otomatik işleme sihirbazları
•Kullanıcı koltrollü olarak modelde biçim değişikliği
•İnteraktif düzeltme araçları
•CAD/CAE modellerinin çoklu olarak dışa aktarımı

CADfix hem amatör ve hem de deneyimli kullanıcılara uyum sağlayacak şekil oluşturulmuş bir iş akışı sunar. Elle müdehale gerektiren dönüştürme ve düzeltme işlemleri en az çaba hacanarak gerçekleştirilebilme avantajına sahiptir:

•Teşhis sonuçlarının açık ve anlaşılır bir dil ile açıklanması
•Problemler şiddetlerine göre renklerle kodlanması
•Kullanıcılar seçilen çözüme göre yönlendirilmesi
•Model teşhisinin her düzeltmede otomatik olarak yenilenmesi

CAD Reuse for CAE

CADfix CAE analizcilerine anazliz öncesinde CAD geoetrilerinin otomatik ve interaktif olarak düzeltme ve dönüştürme imkanı sunar. CADfix katı ve yüzey modellerinin efektif olarak hedef sistemlerine dönüştürülmesini garanti eder. CADfix yerel ve nötr formatlardan gelen işlem öncesi CAD verilerini  içe ve dışa aktarma fonksiyonu sunar.

Master Model Çalıştıran FEA, CFD, EM Çözümleri

Kısaltılmış tasarım süreçleri ile, güncel sonuçlarla tasarımı çalıştırmak için simülasyon araçlarının önemi her zamankinden daha fazladır. CAD geometri sağlar fakat analiz süresinin büyük bölümü geometriyi analiz için hazırlamak için harcanır.

CADfix CAD’den CAE’ye her türlü veri aktarım olanağını sunar. Bunu çoklu geometrik formatta okuma ve yazma, düşük kalitedeki geometrileri düzeltme ve iyileştirme ve karmaşık geometrileri değiştirme ve basitleştirme özellikleri aracılığyla sağlar. Sonuç olarak, CAE analizcileri için analiz çalışmalarına çok daha sağlıklı geometriler ile başlama imkanı sağlanmış olur.